3 Sty

Lakier do mebli gniezno

Lakier – eliksir długowieczności dla mebli

Meble mają posłużyć swoim odbiorcom przez dużo lat. Wobec tego muszą być porządne i odporne na wszelkiego typu uciążliwości, jeśli mają przeżyć próbę czasu. Jednym z sposobów na wydłużenie okresu użyteczności mebli jest ich polakierowanie.
Lakier do mebli przynosi dla nich mnóstwo korzyści. Po pierwsze, tworzy powłokę ochronną, dzięki czemu deski nie porysują się, gdy postawimy na nich ciężkie rzeczy. Do tego lakier zapełnia powierzchnie między słojami drzewa, czyniąc deskę gładką. Dzięki temu nie gromadzą się w wgłębieniach zanieczyszczenia, przez co mebel ochrania swój kolor, a utrzymanie go w nieskazitelności nie nastręcza większych komplikacji.
W przypadku mebli ogrodowych, lakier chroni nawierzchnie drewniane przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i nie dopuszcza do nasiąknięcia drewna wodą w czasie deszczu, co zapobiega jego butwieniu.
Jak widać, powinno się polakierować meble. Lakier ręczy, że drewno będzie radować nasze oko przez długi okres. Jednorazowy zakup przyniesie korzyści na wiele lat.